Domů » Tradiční chalupy na pevných základech jsou dávno pasé, udělejte si chatu z obytného kontejneru

Tradiční chalupy na pevných základech jsou dávno pasé, udělejte si chatu z obytného kontejneru

Ráno se probudit, uvařit si kávu a v klidu si ji vypít na lavičce před chatou s výhledem na louku, kdo by to nechtěl. Postavit si ale dneska chatu není úplně jednoduché, úřad a nekonečné papírování vám to nejspíš znechutí, naštěstí je tady ale řešení. Pořiďte si obytný kontejner.

Na prázdniny pro nenáročné

Při myšlence na bydlení v kontejneru si možná představíte ty obrovské špinavé popelnice, tady jde však o něco jiného. Tyto chaty se vyrábí z velkých lodních kontejnerů, jde prakticky o kostku, která se dá přizpůsobit pro dočasné obývání. Stačí udělat otvory pro dveře a okna, udělat pár přípojek a můžete se nastěhovat.

Perfektně se hodí i do lesa

Jaký design svému obytnému kontejneru dáte, to záleží na vás. Často se kontejnery obkládají dřevem, tím pádem se pak i esteticky hodí třeba někam k lesu. Navíc ani nejde poznat, z čeho je domek skutečně vyrobený. K dřevem obloženému domečku si pak uděláte ze stejného materiálu ještě malou terasu a bydlení snů je hotové.

Proč ano?

Stavba takovéto chaty je neskutečně jednoduchá. Stačí dovést kontejner na pozemek, umístit ho na nějaký pevný základ, dát mu trochu nový kabátek a je to. Nemusíte vyřizovat stavební povolení a cenově vás to v porovnání se standardně velkou chatou vyjde o něco levněji.

Obrovskou výhodou je také mobilita takovéto chaty. Budete-li ji chtít přemístit na jiný pozemek, dá se bez problémů převést. 

Proč ne?

V případě mobilních kontejnerových chat připadá v úvahu otázka připojení domku k energiím a vodě, což v závislosti na pozemku může a nemusí být problém. Pokud jste ale praví zálesáci, nebude to pro vás problém.

Jelikož se jedná o nový trend, není zatím úplně známa životnost těchto obytných domků. Odhaduje se, že kontejnerový dům má životnost přibližně 25 let, v porovnání se standardním stavením je to tedy méně.

I přes pár nevýhod je ale pořízení obytného kontejneru jako sezónní chaty určitě dobrým krokem.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X