Domů » Skladový stan – známe výhody a nevýhody

Skladový stan – známe výhody a nevýhody

Skladový stan je levnou a rychlou alternativou sklepů i velkých skladovacích hal. Zjistěte, jaké má jeho použití výhody a nevýhody a jestli se bude hodit i vám.

Výhody skladového stanu a jejich maximální využití

  • Okamžitá instalace

Skladový stan je připravený k používání během pár hodin i s převozem (v závislosti na jeho velikosti). Můžete si ušetřit starosti a nechat si jej nainstalovat prodejcem nebo si jej s trochou šikovnosti zvládnete postavit sami.

  • Výrazně levnější než ostatní skladovací prostory

Vzhledem ke konstrukci stanu a použitým materiálům patří skladový stan k nejlevnějším řešením na trhu. Velkou výhodou je také možnost kombinovat víc stanů k sobě a zvětšit si tak úložný prostor podle okamžité potřeby.

  • Skladovací plocha přesně podle potřeby

Skladový stan si můžete vybrat v nejrůznějších rozměrech a tvarech. V těch největších je možné zaparkovat nejrůznější auta a těžkou techniku.Velká plocha stanu bez sloupů vprostřed umožňuje plnohodnotné využití celého prostoru, případně se dá i rozdělit a ideálně se tu skladují věci na paletách.

Nevýhody skladovacího stanu a jejich řešení

  • Obtížnější regulace teploty a vlhkosti

Lehčí materiál skladovacího stanu, jeho možné umístění na zpevněný povrch a nedostatečné odvětrávání u některých modelů může způsobovat nepříznivé vnitřní klima. Skladovací stan se proto nemusí hodit pro všechny druhy využití, jako má běžný sklep nebo další typy skladovacích prostor. Je proto potřeba do takových typů skladovacích stanů neukládat náchylné předměty a úrodu, nebo pořídit dodatečnou klimatizační jednotku.

  • Možné problémy s bezpečností

Skladovací stan může kvůli svému vzhledu lákat nechtěnou pozornost zlodějů. Umístění stanu tak vyžaduje zabezpečený nebo hlídaný pozemek. Výbornou alternativou je pronájem skladovacích kontejnerů.

  • Nejsou nezničitelné

Skladové stany se sice vyrábí z velmi odolných materiálů a s pevnými konstrukcemi, ale ve srovnání s jinými typy skladů jsou náchylnější na poškození. Velkým problémem tak mohou být extrémní výkyvy počasí. V takovém případě je lepší stan víc ukotvit nebo dočasně složit.

Kdy je tedy skladový stan vhodný?

Skladovací stan je hodně variabilní ať už ve svém tvaru a rozměrech nebo v možnostech umístění a rychlého přesunutí. Oproti tomu je dobré jej nevyužívat na odlehlých místech bez zabezpečení před zloději. Stan je určitě skvělým řešením pro všechny, kdo potřebují levnou ochranu pro svůj majetek, kterou začnou ihned používat.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X