Domů » Skladovací kontejnery a jejich rozměry

Skladovací kontejnery a jejich rozměry

Ať už máte v plánu naložit věci a převést je pryč nebo jej využít jako garáž, před pořízením je třeba udělat rešerši. Máme totiž k dispozici kontejnery nejrůznějších druhů a rozměrů, dnes ale zaměříme spíše na to druhé a představíme si základní velikosti skladovacích kontejnerů. 

Cena kontejnerů samozřejmě roste s jejich velikostí. Důležité je ale i provedení kontejneru, z čeho jsou vyrobeny stěny, jakou mají nosnost a jaké jsou vnitřní a vnější rozměry. To vše potřebujete před koupí kontejneru zjistit.

skladovací kontejner naložený zbožím

Nejmenší kontejnery

Nejmenší možný kontejner má standardně vnější rozměr 2250x2200x2200 cm, vnitřní pak 2070x2000x2000 cm a sám o sobě váží necelých 400 kg. Při manipulaci s jeřábem může nést až 1500 kg.

Další standardní rozměr počítá s vnějším rozložením 3000x2200x2200, přičemž zatížení má stejné. Hodí se tedy hlavně pro přepravu rozměrnějších věcí, které se do nejmenšího kontejneru nevejdou. S rostoucími rozměry kontejnerů přirozeně roste také jejich hmotnost.

skladovací kontejner a možnost uložení předmětů

Větší kontejnery

Na trhu narazíte také na kontejnery které jsou dlouhé 4000, 5000, až 9000 centimetrů, přičemž šířka a výška jsou většinou všude stejné. Můžete ale najít také kontejnery se zvýšeným stropem až do 3000 cm, pro skutečně rozměrné věci. Tyto kontejnery se aktuálně často používají také jako obytné chaty.

Kontejnery nakládáme i podle toho, jakým způsobem jej budeme přepravovat. Vysokozdvižný vozík obyčejně bezpečně zvedne i několikatunový náklad, je ale dobré si tuto skutečnost před uvedením do provozu ověřit. 

skladovací kontejner a možnost uložení předmětů

Skladovací kontejner místo garáže

V poslední době se skladovací kontejnery používají k ukládání věcí, ale ne k jejich přemisťování. Typickým příkladem je vytvoření garáže nebo kůlny z kontejneru. Jednoduše umístíte kontejner na dvorek, vyřežete otvor na dveře a kontejner vybavíte vším, co potřebujete.

Kontejner můžete také použít pro stavbu domu či chaty.

Nekupujte! Levnější je pronájem…

Zaujaly vás skladovací kontejnery a jejich možnosti? Nechcete vynakládat desítky tisíc na pořízení? Pronajměte si skladovací kontejner u nás v Flexi sklady!