Domů » Cena skladování v m2 v Brně, v Praze a ve zbytku České republiky

Cena skladování v m2 v Brně, v Praze a ve zbytku České republiky

Se vzrůstajícím objemem výroby jsou na skladovací prostory kladeny mnohem vyšší nároky, než tomu bylo kupříkladu před 10 lety. K tomu je třeba přidat ještě větší logistickou náročnost, kdy zákazníci požadují doručení zboží v nejkratší možné době. To od podnikatelských subjektů vyžaduje nemalé skladovací prostory, jejichž pronájem však není levnou záležitostí. Pojďme pro zajímavost porovnat ceny skladování mezi Brnem, Prahou a zbytkem České republiky.

Cena skladování Brno

Jedním z nejoblíbenějších míst pro skladování čehokoliv je nepochybně Brno. V moravské metropoli se nachází relativně velké množství velkokapacitních skladů, které se ovšem liší cenou pronájmu. Za nově opravené skladovací prostory zaplatíte přibližně 140 Kč/m2, nicméně při troše štěstí narazíte i na sklad s cenou 40 Kč/m2. V takovém případě však počítejte s nemovitostí vyžadující značnou finanční investici. V drtivé většině totiž půjde o nevytápěné sklady, které se nehodí pro skladování mnoha druhů zboží.

Ceny malých skladovacích prostor začínají na 2 100 Kč. Opět se to liší podle m2 pronajímané plochy. V Brně poskytujeme našim zákazníkům skladovací kontejnery ve 2 velikostech.

Cena skladování Praha

Spousta z vás bude pravděpodobně čekat, že pronájem skladovacích prostor v Praze bude mnohem dražší, než v Brně. Nejste daleko od pravdy, ale opět záleží na velikosti a stavu jednotlivých skladů. V Praze bez větších problémů seženete špičkové sklady za cenu 110 Kč/m2, nicméně také narazíte, na prostory, jejichž pronájem vás vyjde na 200 Kč/m2. Obecně pak lze říci, že hlavní město nabízí menší počet skladů o větším objemu.

Cena skladování ve zbytku ČR

Nyní máte představu o cenách skladovacích kapacit ve dvou největších městech České republiky. Zajímavější ovšem bude porovnání jejich cen s dalšími městy. Například v Pardubicích vás pronájem jednoho čtverečného metru skladu vyjde asi na 110 Kč. V Plzni seženete skladovací prostor za přibližně 100 Kč/m2, zatímco v okolí Českých Budějovic lze pronajmout relativně nový sklad za cenu 120 Kč/m2.

I když ceny skladovacích prostor v České republice nemusí vypadat atraktivně, pak se podnikatelům vždy vyplatí jejich pronájem. Málokdo má totiž našetřeno tolik, aby si koupil vlastní sklad.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X