Domů » Montovaný sklad – známe výhody a nevýhody

Montovaný sklad – známe výhody a nevýhody

V řadě firem potřebují být schopni rychle reagovat na situaci, a to včetně zvýšení objemu skladovacích prostor, třeba i jen na dočasnou dobu. Zatímco postavit si klasický zděný nebo panelový sklad může být i na vlastním pozemku komplikované a zdlouhavé, montovaný sklad můžete mít k dispozici snadno a velmi rychle. Montované sklady jsou také skvělou volbou třeba při odstraňování následků živelných pohrom a požárů, nebo v zemědělských provozech.

Jaké existují montované sklady

Montované sklady si můžete objednat podle svých potřeb. V katalozích najdete montované sklady:

  • s různými rozměry od velikosti garáže na jedno auto až po stometrové délky a šířky v desítkách metrů
  • s různými typy střech, včetně průhledných
  • s opláštěním z plechu, plachet, sendvičovým opláštěním (včetně izolace), nebo v kombinaci více materiálů
  • s bezpečnými ocelovými, případně pozinkovanými konstrukcemi
  • s různými typy a velikostmi vrat i dveří
  • s dalšími prvky dle přání zákazníka jako jsou stříšky nad vraty či dveřmi, dešťové okapy, vnitřní instalace (elektro, topení, ventilace, klimatizace) atd.

Tip: nechce se vám sklad skládat? Vyzkoušejte naše skladovací kontejnery k pronájmu i prodeji.

Výhody montovaných skladů

Oproti klasickým budovám jsou montované sklady mnohem levnější. Nemusíte nic složitě vymýšlet ani hledat projektanta, stačí si vybrat typizovanou stavbu z katalogu. Daleko rychlejší je také jejich realizace a na většinu z nich nepotřebujete ani stavební povolení, stačí ohlášení. Vždy je ale lepší se domluvit s místně příslušným stavebním úřadem, protože v praxi přistupují jednotlivé úřady k montovaným skladům odlišně.

Vlastní montáž trvá jen několik hodin a zvládnou ji i šikovnější laici, ale montovaný sklad si lze samozřejmě objednat na klíč včetně montáže. Jejich obrovskou výhodou je mobilita. Už se vám nehodí v jedné lokalitě? Jednoduše ho rozmontujete a přesunete jinam. Přitom jsou odolné a proti klasickým stavbám i ekologické.

Najde se i pár nevýhod

Životnost montovaných skladů je nižší než u zděných budov, včetně rizika koroze kovových konstrukcí, a nižší je i jejich protipožární odolnost. Obvykle mají proti betonovým halám také nižší nosnost. Pro někoho může být nevýhodou i jejich vzhled.

Různé formy financování

Montované sklady si můžete koupit i na leasing, pronajmout si je, nebo si sjednat zpětný odkup skladové haly, až ji nebudete potřebovat. Nabídka na trhu je široká, určitě najdete montovaný sklad podle svých potřeb a za zajímavých ekonomických podmínek.