Domů » Kolik stojí kontejner

Kolik stojí kontejner

Na to neexistuje jednoduchá odpověď, protože kontejnery jsou různě velké, vybavené, v různém stavu. To vše může zásadně ovlivnit cenu. Navíc si kontejner nemusíte jen koupit, ale pokud ho potřebujete jen dočasně, lze si ho také pronajmout .

Co jsou to vlastně kontejnery?

Kontejnery známe asi všichni jako přepravní boxy ze zámořských lodí. Proto velmi často bývají označovány jako lodní kontejnery. Dávno ale už neslouží jen pro přepravu zboží. Kontejnery postupně nalézají stále širší uplatnění jako časově omezené i trvalé skladovací prostory, prodejní stánky, ale také kanceláře, ubytovací prostory, umývárny, toalety…  Moderní je také přebudovávat starší kontejnery na malé domy pro rekreační i běžné bydlení.

Vybavené kontejnery

Pokud chcete mít kontejner hotový a jeho vybavení už dále neřešit, můžete si vybrat ze skladovacích, obytných, kancelářských, či sanitárních… Kontejnery je možné propojovat do větších celků, takže z několika vytvoříte třeba zasedací místnost. Kontejnery můžete bez problémů také stavět na sebe a doplnit je schodištěm. To se často hodí třeba na stavby jako tzv. zařízení staveniště.
Několik kontejnerů může na stavbě sloužit jako kancelář stavbyvedoucího, kuchyňka a šatna pro zaměstnance, sprchy, toalety i dobře uzamykatelné skladiště. Standardní výbavou takových kontejnerů jsou dveře, osvětlení, elektroinstalace, okna, včetně předokenních žaluzií, případně příčky dělící prostor na více místností, rozvody vody a vytápění. Vybavené kontejnery jsou samozřejmě dražší a často je lepší si je jen zapůjčit na přesně určenou dobu.

Prázdné kontejnery

Koupit se samozřejmě dají také kontejnery bez jakýchkoli úprav, a to jak nové, tak použité. Důležitá je u nich velikost. Délka se udává ve stopách, takže v nabídkách obvykle najdete kontejnery s délkou 20 stop (=6,096 m), nebo 40 stop, 45 stop, ale i menší, například 6 stop. Důležité je také, jak se kontejner otvírá. Může mít dveře na kratší straně, nebo se dají odklopit oba boky. Jiné jsou ale kontejnery se speciálním účelem, například mrazicí.

Jaké jsou ceny

U koupě nových kontejnerů ceny začínají na několika desítkách tisíc a mohou vyšplhat v závislosti na velikosti a vybavení až na více než půl milionu. Použité kontejnery jsou samozřejmě levnější, ale u lépe vybavených a větších se také může cena vyšplhat na několik set tisíc. Pronájmy začíná na 2100 Kč za měsíc.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X