Domů » Jak na skladování dřeva?

Jak na skladování dřeva?

Těšíte se na podzim a zimu na vyhřátá ohniště a pohodové večery před jemně praskajícím krbem? K tomu potřebujete správně uskladněné dřevo. Správné skladování dřeva vyžaduje splnění několika podmínek. V tomto stručném textu se dozvíte ty nejlepší tipy, jak si poradit se skladováním dřeva a čemu se vyvarovat.

Kde dřevo skladovat?

Správné skladování dřeva vyžaduje splnění několika podmínek. Celkově by dřevo mělo být skladováno na vyvýšeném stojanu, který je zakrytý a zároveň mírně větraný, aby umožňoval proudění vzduchu. Také by mělo být skladováno v malé vzdálenosti od domu a ne uvnitř. Tím zajistíte, že se do vašeho domu nedostanou případní škůdci. Je důležité, aby dřevo bylo suché ze všech stran. Kromě ochrany před deštěm musíte své dřevo chránit také před vlhkostí ze země. Posloužit mohou obyčejné palety nebo jakýkoli dřevník, který pomůže předejít plesnivění dřeva.

Jak postupovat při skládání?

Již máte připraveno místo ke skladování, ale jak ho tam poskládat? Při skladování dřeva je důležité použít nejprve nejstarší dřevo. Tomuto pravidlu se říká „první dovnitř, první ven“. Při ukládání dřeva na hromadu dávejte nejnovější vyzrálé dřevo na dno a nejstarší nahoru, abyste měli jistotu, že používáte správný výběr. Tato metoda zmírňuje výskyt škůdců a zabraňuje napadení, ke kterému obvykle dochází u dřeva, které leželo ve stohu příliš dlouho.

Čemu se vyvarovat?

Když se rozhodnete rozdělat oheň, je důležité, abyste nespalovali mokré dřevo. Spalování mokrého dřeva zvyšuje množství dehtu, který se hromadí v krbu, a množství kouře. To ztěžuje údržbu vnitřního i venkovního ohně. Obecně platí, že palivové dřevo by se mělo před spálením sušit nebo „zrát“ šest až 18 měsíců. Správně vyzrálé nebo vysušené dřevo však bude výrazně čistší a bude také lépe hořet.

Vaše potěšení z domácího ohně začíná tím, jak je dřevo nařezáno a nakonec uskladněno. Držte se jednoduchých rad a pravidel, které zaručí kvalitní dřevo ke spálení.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X