Domů » Je lepší stavební buňka nebo kontejner?

Je lepší stavební buňka nebo kontejner?

Ať už stavíte rodinný dům, rekonstruujete nájemní budovu, nebo budujete nějaký větší objekt, potřebujete vždy zázemí pro stavebníky, tzv. zařízení staveniště. K němu patří i provizorní kancelář spojená obvykle i se šatnou a jídelnou pro všechny, kteří se na stavbě pohybují. I na stavbě platí zákonná pravidla ohledně pauzy na občerstvení a odpočinek. Stavba potřebuje i uzamykatelný sklad pro nářadí a dražší materiál. Někdy se na stavbě najde vhodná místnost, ale ve většině případů je třeba ji na místo dodat. Takové vybavení se nekupuje, ale častěji jen pronajímá na nezbytně potřebnou dobu.

Stavební buňka moc nevydrží

Dlouhá léta byla stavební buňka jedinou možností pro takové zázemí. U menších staveb byla obvykle samostatně, u větších složená do většího celku. Nevýhodou stavebních buněk je, že obvykle bývají nepříliš kvalitní a pokud nejsou zcela nové, bývá problém s netěsnícími okny, zkříženými dveřmi a se zatékáním. Také možnosti vybavení stavební buňky jsou dost omezené, největším luxusem tak bývá umyvadlo v rohu a zavedená elektřina. V neposlední řadě je problémem i bezpečnost. Dřevotřískové stěny nejsou pro zloději žádnou překážkou.

Kontejner není jen sklad

Stále častěji se tak na stavbách setkáváme se skladovacími kontejnery. Jejich nespornou výhodou je, že jsou vyrobeny z kovu, takže jsou mnohem bezpečnější než stavební buňky. Kovová konstrukce také lépe odolává nepřízni počasí. Dají se kombinovat nejen umístěním vedle sebe, ale i stohováním nad sebe. Protože pronajmout si můžete i venkovní schodiště, získáte tak plnohodnotný kontejnerový dům.

Skladovací kontejnery se dají kombinovat i s tzv. sanitárními, kde jsou nejen toalety, ale také umyvadla a sprchy. V kontejneru se dá zařídit kvalitně vybavená kancelář. Některé mají i vestavěnou toaletu a umyvadlo s tekoucí vodou, samozřejmostí jsou elektrické rozvody a osvětlení, okna, případně i včetně vnějších žaluzií. Jiný kontejner může sloužit i jako příruční sklad, nebo kuchyňka a šatna. Z kontejneru jde vytvořit v podstatě jakékoli zázemí, včetně ubytování. Pokud třeba potřebujete větší partu stavebních dělníků jen na několik týdnů, můžete jim ubytovnu i hygienické zázemí zařídit přímo na stavbě. Ušetříte tak za jejich každodenní dopravu.

Jednotlivé kontejnery i jejich kombinaci si lze pronajmout na krátkou i delší dobu. Potřebujete jen rovnou plochu a přívod elektřiny, případně vody. Firmy pronajímající kontejnery vám poradí, jaké kontejnery nejlépe pokryjí vaše požadavky a dopraví vám je až na místo.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X