Domů » Jak uskladnit kolo na zimu?

Jak uskladnit kolo na zimu?

Kolo je pro některé jediná možnost, jak se dostat do práce či tam, kam potřebují. Přes zimu se ale těžko na kole budeme potácet přes celé město nebo dokonce i někam dál. Musíme tudíž najít vhodné místo, kam kolo přes zimu uskladnit. Určitě budeme dbát především na to, aby se nějak nepoškodilo a na jaře ho mohli zase hezky vytáhnout. Pokud vlastníme rodinný dům, takový problém to není, je mnoho možností, kam kolo schovat. Co ale když bydlíme v bytě? S tím už je to trochu složitější. Dnes si spolu povíme nějaké tipy a rady, kam kolo uskladnit přes zimu nejen v rodinném domě, ale právě třeba i pokud máme byt.

Kam ukrýt kolo, pokud vlastníme rodinný dům?

Garáž. Sklep. Pokud se vysloví tahle otázka, mnoho z nás právě tohle slovo napadne. Samozřejmě že je to dobré místo, kde kolo přes zimu schovat, ale má to také své nevýhody. Ve sklepě či v garáži je patřičná vlhkost a může se stát, že se nějaké součásti kola mohou výrazně poškodit. Například zreznout. Proto je dobré i přes to, že je zima, kolo opečovávat a jednou za čas jeho součástky promazat. 

Kolo by se nemělo uložit jen tak. Měli bychom také dbát na tyto věci: 

  1. důkladné umytí všech součástek kola (existuje mnoho speciálních pomůcek, které je nejlepší zakoupit přímo u prodejce kol)
  2. celé kolo je potřeba vyvětrat a to hlavně část, na které sedíte
  3. no a v neposlední řadě promazání

Kam ukrýt kolo v bytě?

S tímhle už je to trochu horší. Pokud bydlíme v bytě, nemáme tolik možností, kde kolo schovat. Většina činžovních domů má ale kolárnu, prádelnu nebo sklepy, kde se nějaká úložná místnost nachází. Je tam sice trochu vlhčeji, proto je dobré kolo na zimu třeba schovat pod deku. 

Pokud ale nemáte tuto možnost, musíte zkusit obvolat rodinu a kolo schovat buď u nich v baráčku nebo u sebe

doma v pokoji. 

Nemáte prostor? Nezoufejte

Máte již doma plno nebo nemáte žádné známé, kteří by vám kolo uskladnili? Podívejte se na naši nabídku skladovacích kontejnerů.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X