Domů » Jak skladovat stavební materiál

Jak skladovat stavební materiál

Na každé stavbě či rekonstrukci se chtě nechtě musíme potýkat s otázkou, jak ideálně skladovat stavební materiál. Aktuální nedostatek nejrůznějších prvků stavby u dodavatelů způsobil, že už není tak jednoduché přivážet veškerý materiál postupně a ihned ho použít. Mnohdy se totiž dostáváme do situace, kdy sehnat určitý typ materiálu může být opravdu obtížné a tak jednoduše nakupujeme, dokud je. Z tohoto důvodu se nám může materiál na stavební parcele poněkud nahromadit. Jak ale předejít neduhům spojeným s nesprávným skladováním?

Nenechavé ruce

Dříve, než si přiblížíme podmínky a tipy na vhodné skladování, je třeba upozornit, že existuje mnohem rychlejší a nepříjemnější způsob, jak bleskurychle přijít o stavební materiál. Nenechavci a zloději tu byli vždy a jinak tomu není ani v dnešní době. Materiál se může ztrácet po malých, sotva znatelných kusech, ale klidně vám mohou ukrást celé palety materiálu, zvláště pak, pokud se parcela nachází na nepříliš frekventovaném místě. Je tedy vhodné i s touto nepříjemností počítat a pokusit se materiál chránit všemi prostředky, které to umožňují. K skladování nářadí a cenných věci doporučujeme zauvažovat o zabezpečení dostatečně uzamykatelného prostoru. Pokud nemáte takový sklad, řeší to například naše skladovací kontejnery.

Ochrana proti povětrnostním podmínkám

Pokud svůj majetek ochráníme proti nenechavcům, ještě se musíme postarat, aby nám jej neznehodnotila matka příroda. Zvláště nejrůznější barvy, tmely, asfalty či jiné tekuté materiály jsou náchylné jak na mráz, tak na intenzivnější sluneční svit. Měly by být uložené na suchém, stinném místě v běžných teplotách.

Robusní stavební prvky se snažíme vždy skladovat v poloze, ve které budou později součástí stavby. Také pro cihly a tvárnice platí, že by v ideálním případě měly býti uskladněny v suchu (na paletě) a nejlépe pod střechou.

Kovové prvky je pak samozřejmě nutné chránit proti vlhkosti a korozi. Nejideálnější je pořídit si montovanou stavební buňku či plechovou garáž či kontejner, ve které lze stavební materiál uskladnit do stínu a sucha. Svému určení skvěle poslouží a až bude stavba hotova, můžeme přístřešek použít například na uskladnění zahradního nářadí.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X