Domů » Tipy a triky pro skladování nářadí

Tipy a triky pro skladování nářadí

Nářadí je cenným pomocníkem každého kutila a uspořádaná a uklizená dílna jeho královstvím. K nářadí je proto třeba přistupovat s láskou a péčí, aby sloužilo co nejdéle. Nejen pravidelný servis, ale i dobré skladování je nejlepším krokem k tomu, aby bylo nářadí jako ze škatulky. Jak a kde jej skladovat, aby mělo ideální podmínky?

Dobrá organizace je důležitá

Kladiva, pily, kleště, klíče, vrtačky – to vše, a ještě mnohem více patří ke klasickému vybavení dobré dílny. Abyste s tímto nářadím mohli efektivně pracovat, měli byste se zaměřit na jeho organizaci i péči o něj. Vždy je totiž dobré mít vše ihned při ruce a vědět, kam sáhnout.

Garáž, kůlna nebo sklep bývají nejčastějšími místy pro skladování nářadí. Rozhodně by zde nemělo být poházené jen tak v krabicích nebo na ponku, ale každý kousek by měl mít své místo. I když se jedná o prostor, kde je snadné se zamazat, prach, pavučiny ani další podobné nečistoty by zde neměly mít místo.

A jak tedy nářadí skladovat? Ne všechno nářadí má podobu úhledné sady v kufříku. Menší součástky, jako například hřebíky, matky nebo šrouby proto skladujte odděleně například v kovových nebo plastových nádobách tak, aby byly od sebe rozděleny zvlášť a ideálně také podle velikosti.

Větší nářadí, jako jsou pilky, kleště, kladiva a podobně můžete zavěsit na speciálně připravenou stěnu. Tu lze udělat z dřevotřískové překližky s hřebíky sloužícími jako háčky. Jednotlivé nářadí pak obkreslete černým fixem, abyste věděli, kde má který kousek své místo. Nářadí se tak o sebe nebude navzájem odírat, čímž se eliminuje riziko poškození.

Pravidelný servis by měl být samozřejmostí

Po použití je třeba nářadí vždy vyčistit od nečistot, kovové nářadí si pak zaslouží i ošetření v podobě různých olejů. Nářadí by mělo být vždy v suchu a pilky a další ostré nástroje by se měly pravidelně brousit.

K ošetření nářadí přidejte do své dílny štětce na odstranění prachu nebo nečistot vzniklých při práci a také staré oblečení a látky, které poslouží k umytí a ošetření nástrojů. K odstranění skvrn od barev či laku mějte vždy při ruce ředidlo.

Nemáte prostor? Využijte externího skladu

Pokud máte v dílně nějaké nářadí, které zrovna nepoužíváte a zbytečně vám zabírá místo, můžete použít externí skladovací prostory k bezpečnému uložení. Tyto sklady jsou vhodné na větší typy nářadí jako jsou motorové pily nebo zahradní traktůrky, sekačky a podobně. Samozřejmě zde ale můžete uložit i další nářadí dle potřeb.

Tyto služby zajistí například naše skladovací kontejnery Flexi sklady, jejichž pronájem se platí měsíčně dle velikosti kontejneru. Podívejte se na naši nabídku

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X