Domů » Mobilní sklad – vše, co jste potřebovali vědět

Mobilní sklad – vše, co jste potřebovali vědět

Mobilní sklad je přenosný skladovací systém, který je ideální volbou pro dočasné nebo sezónní skladování. Mobilní sklady mohou sloužit například k uskladnění zboží, surovin, nářadí či kancelářských potřeb.

Mobilní sklad lze snadno přemístit z místa na místo, je přenosný jeřábem nebo s pomocí vysokozdvižného vozíku. Je nutné ho poté umístit na zpevněnou a rovnou plochu.

Pro koho je vhodný mobilní sklad?

Využít ho mohou různé skupiny zákazníků, například výrobci, distributoři, obchodníci nebo logistické společnosti a stavební firmy. Řešením je pro ty, kteří potřebují dočasně zvýšit svou kapacitu skladování nebo potřebují rychlý a přenosný skladovací systém.

Typy mobilních skladů

Existuje několik typů mobilních skladů, včetně skladovacích kontejnerů, mobilních regálů, montovaných skladů, přenosných skladovacích staveb nebo skladovacích stanů. Tyto mobilní skladové jednotky mohou být různých velikostí a kapacit.

Výhody mobilního skladu

  • Mobilní sklad můžete využít k mnoha účelům, jako je například skladování sezónního zboží, krátkodobé skladování při stěhování nebo rekonstrukcích, nebo k dočasnému skladování při výrobních a distribučních procesech
  • Výhodou mobilních skladů je rychlá instalace, následná demontáž a přemístění. Mobilní sklad můžete rychle použit v situacích, kdy je potřeba dočasně uskladnit zboží nebo materiál
  • Bezpečnost: mobilní sklady obvykle poskytují stejnou úroveň zabezpečení jako stálé skladové prostory
  • Nízké náklady: v porovnání s trvalými skladovacími prostory jsou mobilní sklady levnější variantou na nákup či pronájem. Tyto úspory se projeví zejména, pokud potřebujete krátkodobé nebo dočasné skladování

Nevýhody mobilních skladišť

  • Omezená kapacita: mobilní sklady mají obvykle menší kapacitu než stálé skladové prostory, takže pokud potřebujete uskladnit větší množství zboží, může pro vás být výhodnější pronájem stálého skladu.
  • Prostor pro umístění: mobilní sklady potřebují prostor pro umístění a manipulaci
  • Nároky na manipulaci: manipulace s mobilními sklady může být náročná, zejména pokud je třeba použít vysokozdvižný vozík nebo jeřáb

Výběr mezi mobilním a trvalým skladem závisí na konkrétních potřebách zákazníka. Způsoby skladování je také možné kombinovat. Jádro výroby umístit do vlastního, stálého skladovacího prostoru a v rámci flexibility si pronajmout či koupit mobilní sklady, které je možné umístit na různá místa.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X