Domů » 5 tipů jak zazimovat zahradní techniku

5 tipů jak zazimovat zahradní techniku

Naši pomocníci nám usnadňují práci na zahradě a pokud chceme aby tomu tak bylo co nejdéle, musíme se o ně správně starat. Správné zazimování je zásadní pro jejich dlouhou životnost. Abyste ušetřili čas i peníze, je důležité vědět, jak správně pečovat o vaši sekačku, foukací lištu nebo jinou zahradní techniku před zimou. V tomto článku vám přinášíme 5 jednoduchých tipů, jak zazimovat vaši zahradní techniku a zajistit tak její bezproblémový start v příští sezóně.

Kontrola nářadí

Tento bod platí všeobecně pro všechno zahradní nářadí a techniku. Zkontrolujte a opravte všechny problémy před zazimováním. Pokud má vaše zahradní technika nějakou závadu, je nejlepší ji opravit, než ji uložit na zimu. U méně složitých strojů zkontrolujte například motor, řetěz, páčky a ostatní díly, které by mohly být poškozené. Oprava včas může pomoci předejít vážnějším problémům a prodloužit životnost vaší zahradní techniky. 

Čistota a sucho

Základem je čistota a sucho. Toto pravidlo platí jak pro veškeré nářadí, tak pro sekačky, zastřihovače a další stroje. Vyčistěte a uložte zahradní techniku v suchu. Před uložením na zimu je důležité, abyste vyčistili všechny části zahradní techniky od nečistot a osušili ji. Zamezíte tak hnilobě a korozi. Uložte ji na suchém a chráněném místě, kde nebude vystavena mrazu a vlhkosti.

Vhodné místo

S předešlým tipem se ruku v ruce pojí i výběr vhodného místa. Každý má jiné možnosti. Někdo uchovává nářadí v boudě na zahradě, někdo třeba v garáži. Ať už místo pro zazimování zahradní techniky zvolíte jakékoliv, pamatujte, že výběr místa je důležitý. Předem si promyslete, jestli místo kam se chystáte uložit zahradní techniku a nářadí je dostatečně prostorné a není tam vysoká vlhkost.

Tip: pokud nemáte na zahradě dostatek prostoru, vyzkoušejte naše skladovací kontejnery

Hladký start

Ze začátkem nové sezóny budete muset zahradní techniku opět zkontrolovat a vdechnout jí život. Při kontrole během zazimovávání můžete omrknout, zda nejsou potřeba nějaké náhradní díly, jestli nebudete na novou sezónu potřebovat nový olej nebo palivo. Pokud si všechny potřebné položky nachystáte už při zazimovávání, start nové sezóny pro vás bude o mnoho jednodušší.

Udělejte si kontrolní seznam

V posledním kroku byste měli vytvořit kontrolní seznam všech úkonů, které jste provedli při zazimování zahradní techniky. Tím zajistíte, že nic nezapomenete a budete připraveni na start v příští sezóně. Můžete si také zapsat všechny problémy, které jste při zazimování objevili, abyste je v příští sezóně nemuseli složitě zjišťovat znovu.

Tímto bychom uzavřeli našich 5 tipů pro správné zazimování zahradní techniky. Pokud budete postupovat podle těchto tipů, zajistíte si, že vaše zahradní technika bude připravena na další sezónu a bude fungovat správně a bezproblémově.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X