Domů » Jak uskladnit zimní vybavení?

Jak uskladnit zimní vybavení?

Když se zima blíží ke svému konci, tak mnoho z nás napadají myšlenky na uskladnění lyží, zimních pneumatik, vánočního stromečku nebo zimního oblečení. V této souvislosti nás může napadat hodně myšlenek jako např. kolik místa budeme potřebovat, jak moc vlhko je v uložném prostoru atp.? Pojďme si tedy odpovědět na jednoduchou otázku: „Jak uskladnit zimní vybavení?“

 

Zimní pneumatiky

Po zimě většina z nás vymění zimní pneumatiky za letní a právě to je impuls ke správnému skladování zimních gum. Zimní pneumatiky bychom měli uskladnit na suchém, dobře zatemněném místě, kde teplota nepřesáhne 15°C. Pneumatiky s ráfkem je vhodné zavěsit nebo naskládat na sebe. Naopak zcela nevhodné je postavit je vedle sebe. U bezráfkových gum je to naopak, ty nikdy neskládáme na sebe. Ideální, i když dražší, je svěřit uskladnění zimních pneumatik servisu.

 

Oblečení

Zimní oblečení je náchylnější na vzdušnou vlhkost, proto nedoporučujeme jeho skladování ve sklepních prostorách. Mimo toto bychom měli dbát na to, aby se v místě, kam oblečení umístíme nevyskytovali moli. Tento protivný, ale velmi tichý hmyz, je schopen oblečení do příští zimy velmi poškodit. Zimní garderobu je tak vhodné uložit na suché a dobře větrané místo. Ideální může být vzdušná skříň, to si mnozí z nás i v paneláku mohou dovolit.

 

Lyže

Lyžařské vybavení v létě ohrožuje teplo, prach a rez. Proto je pro uskladnění nejdůležitější volba místa, které by mělo být chladnější a suché. Vedle tohoto bychom lyže měli uchovávat mimo sportovní vak, kde může vznikat větší vlhkost, která podporuje vznik rzi a plísně. Pokud to jde, pak lyže uchováváme ve vodorovné poloze, ale ne pod postelí, kde bychom je mohli mechanicky poškodit (poškrábat nebo dokonce nalomit).

 

Řešením je malý sklad

Pokud máte doma malou komůrku o velikosti 5-10m2, pak máte vyhráno. Právě tady lze správně a pohodlně ukládat jakékoli zimní vybavení. Pokud tyto možnosti nemáte, pak se mrkněte na naše flexibilní sklady. Ty si za drobný peníz můžete pronajmout a bezpečně v něm všechny zimní věci uložit. Tyto prostory zajistí vašim zimním věcem vysoce komfortní prostředí.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X