Domů » Jak skladovat pneumatiky?

Jak skladovat pneumatiky?

Starost, kterou mají všichni majitelé motorových vozidel dvakrát do roka. Ať už si kola na autech vyměňujete pravidelně sami, nebo když si je necháte vyměnit v servisu, tak byste se měli řídit několika jednoduchými a základními pravidly.

1) Před skladováním je musíte řádně vyčistit

Když sundáte pneumatiky z auta, je důležité je omýt od chemikálií, hlíny či soli, která by rozrušovala jejich povrch. Použít můžete vysokotlaký čistič, ale i obyčejný kbelík s vodou a mycí houbou. Pozornost byste měli poté věnovat i tomu, že jen po zimě, ale i po letním období jsou pneumatiky plné kamínků, a tudíž i ty je nutné z povrchu před skladováním řádně odstranit.

2) V další fázi byste měli zkontrolovat tlak uvnitř pneumatik

Pokud nemáte potřebné vybavení doma, nevadí. Stačí si zajet na nejbližší čerpací stanici, a ta jistě bude mít k dispozici kompresor, kde zjistíte jak jste na tom s tlakem v pneumatikách, a případně je rovnou nahustíte. Pokud byste uložili pneumatiky podhuštěné, či přehuštěné, tak by mohlo dojít ke změně jejich tvaru.

3) Pneumatiky nesmí přijít do kontaktu se slunečním zářením

Pokud byste nechali pneumatiky na přímém či denním světle, tak by sluneční záření způsobilo na jejich povrchu praskliny. Dále by došlo k tomu, že guma na povrchu by velmi rychle ztvrdla, čímž by způsobila výrazně horší jízdní podmínky (auto se rychleji dostane do smyku, prodlužuje se brzdná dráha). A proto pneumatiky skladujte zásadně na temném místě!

4)Vyvarujte se působení nepříznivých klimatických jevů

To, že jste pneumatiky umístili na tmavé místo ale bohužel nestačí. Důležité je, aby byly v suchu. Musíte je tedy ochránit před deštěm, sněhem a vysokou vlhkostí. Zároveň je pro ně vhodnější chlad, než teplo. Tyto podmínky ideálně splňuje sklep či půda.

5) Přemýšlejte nad vhodným umístěním pneumatik ve skladovací místnosti

Na zem, Na sebe, či pověsit? Dilema, které nastává v poslední fázi péče. Pokud pneumatiky mají ráfek, tak byste měli předcházet jejich poškrábání. Proto se doporučuje je zavěsit na provázek na stěnu, anebo je vyrovnat na sebe. Vyrovnání na sebe šetří místo v prostoru, a na trhu jsou k dispozici i nejrůznější držáky. Pokud ale ráfek nemají, pak je jediná možnost, jak je skladovat ta, že je vyrovnáte na zem vedle sebe.

Nemáte na skladování prostor? Pronajměte si u nás naše skladovací kontejnery.

TIP: Nikdy však nezapomínejte, že pneumatiky mají svojí životnost. Sjetý vzorek je nejen nebezpečný, ale taktéž neekonomické. Pokud tedy uvažujete o koupi nových pneumatik, my doporučujeme nejdříve si přečíst recenzi na nezávislém portálu Testado.cz

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X