Domů » Jak organizovat sklad?

Jak organizovat sklad?

Dobrá organizace a řízení skladu je důležité pro chod firmy. Musí být seřazen efektivně a mít dobře zaučené zaměstnance, kteří se v něm dokáží perfektně orientovat.

Řízení skladu

Některé firmy spoléhají především na zaměstnance, kteří se dokáží ve skladu orientovat. To je však ošemetné, protože mohou onemocnět, někdy dlouhodobě nebo také odejít do důchodu. A není přípustné, aby kvůli jednomu zaměstnanci sklad nefungoval. Důležitá je zastupitelnost.

Je potřeba, aby sklad byl přehledný a kde se v něm co nachází, bylo zcela jasné i osobám z vnějšku. K tomu slouží přesně popsané regály a označení, co je v nich. Tak, aby osoba, která zastupuje nemocného, nebrzdila provoz skladu a mohla se plně věnovat práci, místo zmateného pobíhání mezi regály. To určitě nechcete.

Spolehliví zaměstnanci jsou však pro chod skladu výhodní, protože se v něm již lépe orientují a mají naučené automatické postupy, kde mají zboží hledat.

Orientace ve skladu

Firma vlastnící sklad by měla myslet především na snadnou orientaci. Proto je potřeba vytvořit mapu skladu. Kde je co umístěno a jak jsou regály popsány. Měla by být logická a přehledná. Každý regál by měl být popsán čísly nebo písmeny na viditelných místech. Jestliže se zboží posunuje, je potřeba posunout také označení, to by se mělo provádět pravidelně.

Pro větší sklady je výhodný automatický systém

Pro sklady, které jsou velké a rozlehlé, je výhodné mít automatický systém, který zadává zaměstnanci úkoly, kde má dané zboží hledat a co s ním dělat. Jak jej vychystat. Automatické systémy jsou velmi výhodnou pomůckou, které zvolí nejvhodnější trasu skladníka, tak aby se ušetřil čas a námaha a zvýšila rychlost práce.

Do skladu potřebujete pomůcky, jako stolky pro zvýšené police, aby skladníci dosáhli. Dále vozíky, bedny, rudly, žebříky, koše a boxy.

Diskont depot mění název na Flexi sklady

X