Domů » Pronájem garáže jako skladu – výhody vs nevýhody

Pronájem garáže jako skladu – výhody vs nevýhody

Jedním z praktických řešení, kde uložit věci, které se vám nevejdou do domácnosti, je garáž. Jestliže nemáte vlastní, lze si ji pronajímat. Předtím než tak učiníte, je třeba zvážit výhody a nevýhody, které tato možnost obnáší. 

Výhody garáže jako skladu

Pronájem garáže oproti jiným skladovacím prostorám skýtá mnohé výhody:

1. Větší prostor

Jednou z hlavních výhod je, že vám nabídnou větší prostor a možnost přehledného uspořádání. S tím, jak se mnoho domácností potýká s nedostatkem úložného místa, může být garáž vynikajícím řešením, jak dosáhnout většího pořádku a volného prostoru v bytě.

2. Nižší náklady

Další výhodou jsou bez pochyby nižší náklady. Pokud žijete v městské části s vysokými nájmy, bývá cena za pronájem garáže mnohdy výrazně nižší než jiných skladovacích prostor.

3. Větší bezpečnost

Majitelé garáží si často uvědomují riziko krádeží. Proto garáže mnohdy bývají lépe zabezpečeny pomocí kamerových systémů, senzorů pohybu apod. než například sklepní prostory. 

4. Vysoká flexibilita

Pronájem garáže není nutné uzavírat dlouhodobou smlouvu. To může být velmi výhodné zejména v případě, že potřebujete skladování jen na omezenou dobu.

 

Nevýhody garáže jako skladu

Nicméně, i když má pronájem garáže mnoho výhod, stále existují i některé nevýhody:

1. Omezený přístup

Pokud garáž potřebujete často navštěvovat, může to být někdy obtížné. Příkladem je situace, kdy se garáž nenachází v blízkosti vašeho domova nebo skutečnost, že většina majitelů garaží nemusí dovolit 24/7 přístup.

2. Omezené vnitřní prostředí

Jestliže chcete upravit sklad pro specifické účely, může to být v případě garáže komplikované a nákladné. Garáž se proto spíše hodí pro jednoduché skladování bez specifických požadavků a potřeby časté manipulace s uskladněnými předměty.

3. Riziko znehodnocení vlhkostí

Garáž nemusí být dostatečně zabezpečena proti vlhkosti, což může zvyšovat riziko poškození některého zboží, které zde bude uloženo.

Alternativní možnosti

Místo garáže si lze pronajmout skladový kontejner. Výhodou těchto skladových prostor je možnost pronajmutí i na krátké období – již od 1 měsíce, což u garáží není možné. Předností je také snadná dopravní dostupnost a vysoká míra zabezpečení.